logo
Diecezja Warszawska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP składa się z 21 Parafii:
Warszawa

WARSZAWA - Świętej Trójcy

Warszawa Wniebowstąpienia Pańskiego

WARSZAWA ->Wniebowstąpienia Pańskiego

Radom

RADOM

Łódź

ŁÓDŹ

Aleksandrów Łodzki

ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI

Kutno

KUTNO

Lublin

LUBLIN

Pabianice

PABIANICE

Piotrków Trybunalski

PIOTRKÓW TRYBUNALSKI

Płock

PŁOCK

Rawa Mazowiecka

RAWA MAZOWIECKA

Węgrów

WĘGRÓW

Wieluń

WIELUŃ

Zduńska Wola

ZDUŃSKA WOLA

Zgierz

ZGIERZ

Tomaszów Mazowiecki

TOMASZÓW MAZOWIECKI

Ozorków

OZORKÓW

Łask

ŁASK

Łask

PODDĘBICE

Żyrardów

ŻYRARDÓW

Zelow

ZELÓW

Zjazd Chórów Diecezji Warszawskiej
PEA Tomaszów Mazowiecki
2018-03-23
Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich na kolejny Diecezjalny Zjazd Chórów naszej Diecezji, który tym razem odbędzie się w sobotę 19 maja br. w Tomaszowie Mazowieckim.


Dla tomaszowskiej Parafii będzie to nie tylko coroczne spotkanie chórzystów, ale wydarzenie szczególne, bo ponownie włączymy się w życie Chórów, tym razem jako Gospodarze. To wielka szansa dla naszej Parafii, ale i wielkie wyróżnienie, że będziemy mogli gościć w swoim mieście chóry naszej Diecezji.

Tegoroczny Zjazd Chórów, jak w latach poprzednich, pragniemy opatrzyć tematem: Błogosławiony naród, którego Pan jest Bogiem(Ps 33,12a). Temat ten łączy się ściśle z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, jakie przypadają na 2018 rok. W związku z tym prosimy Was o przygotowanie na Koncert Galowy, oprócz dwóch dowolnych pieśni kościelnych, jednej pieśni patriotycznej. Bogactwo muzyczne jak i pełne obrazowanie tekstowe ziemi ojców jakie prezentują pieśni miłujące ojczyznę ubarwią Finałowy Koncert tegorocznego Zjazdu Chórów, a nam umożliwi włączenie się w świętowanie tego jakże uroczystego Jubileuszu. Gościem tegorocznego zjazdu będzie Chór Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy. Korzystając z naszego wspólnego czasu, dla Wszystkich chórzystów zostaną przygotowane warsztaty z emisji głosu, które poprowadzi p. Zuzanna Kuźniak, natomiast dyrygenci w tym czasie będą uczestniczyć w warsztatach dla dyrygentów.

Wraz z zaproszeniem chcemy poinformować, że tak jak każdego roku będziemy chcieli razem zaśpiewać dwie pieśni podczas Koncertu Galowego. Pierwsza pieśń to polski średniowieczny hymn Gaude Mater Polonia w opracowaniu T. Klonowskiego. Druga -to Nieście chwałę mocarze, według Psalmu 29 do muzyki Mikołaja Gomółki. Prosimy Was o zapoznanie się z tymi pieśniami i przyswojenie partytur, które znajdziecie w załączeniu. Jednocześnie pragniemy dodać, że w związku z warsztatami dla chórzystów i dyrygentów nie będzie czasu na naukę pieśni, a jedynie na jej powtórzenie.

Szczegółowe informacje dotyczące tegorocznego Zjazdu Chórów Diecezji Warszawskiej zostaną przesłane w późniejszym terminie. Niemniej już teraz prosimy o zarezerwowanie terminu19 maja na przyjazd do Tomaszowa Mazowieckiego.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie Waszej obecności na Zjeździe do dnia 30kwietniabr.(telefon: 519038597lub e-mail: wzydel@wp.pltomaszow@luteranie.pl). Mamy nadzieję, że będzie to dla Nas wszystkich obfity czas na spotkania ze znajomymi, ale i modlitwę poprzez wspólne śpiewanie. Do zobaczenia!

Z życzeniami Bożego prowadzenia Ks.Wiesław Żydel<< Wróć do poprzedniej strony
<<   Lipiec 2018   >>
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

2018-09-21 OZME 2018
2018-07-15 Święto Kościoła w środku Polski
2018-06-29 Koncert Due Corde w Rawie Mazowieckiej
2018-06-24 Koncert ewangelickiego chóru ze Zgierza Concordia
2018-05-30 Młodzi dla ekumenizmu
"Gościnności nie zapominajcie; przez nią bowiem niektórzy, nie wiedząc o tym, aniołów gościli." Hbr 13,2
prezent.cme.org.pl

luteranie.pl

luter2017.pl

diakonia.org.pl

cme.org.pl

Aktualności  |   W co wierzymy  |   Diecezja  |   Nasze parafie  |   Galeria  |   Materiały  |   Kontakt  |