logo
Diecezja Warszawska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP składa się z 21 Parafii:
Warszawa

WARSZAWA - Świętej Trójcy

Warszawa Wniebowstąpienia Pańskiego

WARSZAWA ->Wniebowstąpienia Pańskiego

Radom

RADOM

Łódź

ŁÓDŹ

Aleksandrów Łodzki

ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI

Kutno

KUTNO

Lublin

LUBLIN

Pabianice

PABIANICE

Piotrków Trybunalski

PIOTRKÓW TRYBUNALSKI

Płock

PŁOCK

Rawa Mazowiecka

RAWA MAZOWIECKA

Węgrów

WĘGRÓW

Wieluń

WIELUŃ

Zduńska Wola

ZDUŃSKA WOLA

Zgierz

ZGIERZ

Tomaszów Mazowiecki

TOMASZÓW MAZOWIECKI

Ozorków

OZORKÓW

Łask

ŁASK

Łask

PODDĘBICE

Żyrardów

ŻYRARDÓW

Zelow

ZELÓW

Koncert jubileuszowy
70 lat Ewangelickiego Chóru Concordia ze Zgierza
2018-11-09
Ewangelicki Chóu Concordia ze Zgierza oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska w Zgierzu serdecznie zapraszają na Koncert Jubileuszowy z okazji 70 rocznicy założenia Chóru przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Zgierzu. Koncert odbędzie się w sobotę 17 listopada 2018 roku o godz. 17.30.


O Ewangelickim Chórze Concordia:

Ewangelicki Chór Concordia jest spadkobiercą chóru Parafii EA w Zgierzu, którego początki sięgają roku 1948. Nazwa natomiast odnosi się bezpośrednio do przedwojennego Stowarzyszenia Śpiewaczego Concordia które działało przy zgierskiej parafii luterańskiej. Chór liczy około 20 członków. Repertuar zespołu obejmuje pieśni XVI/XVII wieczne jak i współczesne opracowania muzyki chóralnej.

Chór prowadzi szeroką działalność koncertową. Oprócz corocznych występów na diecezjalnych zjazdach chórów miał okazje zaprezentować się w wielu miejscach w Polsce m. in. we Wrocławiu. Karpaczu, Nidzicy, Istebnej czy w Wiśle, jak również w Niemczech w miejscowościach Altenmedingen oraz Greifswald.

Warto podkreślić, że chór ma charakter ekumeniczny. Śpiewają w nim członkowie kościoła luterańskiego z parafii zgierskiej i ozorkowskiej oraz członkowie Kościoła Rzymskokatolickiego ze Zgierza, Ozorkowa i Łodzi.

Chórem od 2009 dyryguje Magdalena Szymańska.

Chór w 2016 roku zdobył II miejsce w kategorii stowarzyszeń na XIX Łódzkim Festiwalu Chóralnym Cantio Lodziensis. W 2017 roku II miejsce na I Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Ewangelickiej w Katowicach oraz Wyróżnienie Specjalne na XIII Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Pokutnej i Pasyjnej - Żory 2018.

Mottem zgierskiego chóru jest: jeżeli śpiewamy na Chwałę Bożą to róbmy to najlepiej, jak tylko potrafimy.

Magdalena Szymańska jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Nauk o Wychowaniu, w zakresie Edukacji Artystycznej. Ukończyła także podyplomowe studia logopedyczne w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Jest również stypendystką i absolwentką Conservatorio di Musica San Pietro a Majella w Neapolu, w klasie kameralnej prof. Antonio Florio (specjalność - muzyka dawna). Od kilku lat współpracuje z Chórem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Zgierzu , Chórem Żydowskim „Clil” oraz Towarzystwem Śpiewaczym im. S. Moniuszki w Łodzi. Jest także członkiem kameralnego chóru Vivid Singers.

W programie koncertu usłyszymy tradycyjne i współczesne pieśni chóralne w tradycyjnych i współczesnych opracowaniach, pieśni ludowe oraz kilka niespodzianek.

Koncert Patronatem Honorowym objęli: Prezydent Miasta Zgierza p. Przemysław Staniszewski, ks dr. Andrzej Blewiński (Proboszcz Parafii MBDR w Zgierz), Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP ks. Jerzy Samiec oraz Biskup Diecezji Warszawskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP ks. Jan Cieślar.<< Wróć do poprzedniej strony
<<   Styczeń 2020   >>
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

2020-01-19 Koncert Kolęd
2020-01-18 Koncert Noworoczny
2020-01-18 Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2020 [Łódź]
2020-01-12 Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2020 [Warszawa]
2019-12-06 [ŁÓDŹ] Koncert z okazji Dnia Świętej Łucji
"Wierny jest Bóg".

1 Kor 1,9

prezent.cme.org.pl

luteranie.pl

ewangelicy.pl

diakonia.org.pl

cme.org.pl

Aktualności  |   W co wierzymy  |   Diecezja  |   Nasze parafie  |   Galeria  |   Materiały  |   Kontakt  |